Grudzień 26, 2015 Aktualności, Podróże Brak komentarzy

Już wkrótce na blogu pojawi się obszerny wpis o Toskanii, a tymczasem mała fotograficzna zachęta do pomyślenia o tym rejonie Włoch na wakacyjny wypad.

San Gimignano
Włochy, Toskania, San GiminianoIMG_7895 Włochy, Toskania, San Gimignano

 

 

 

 

 

 

 

 

San Gimignano nazywane jest średniowiecznym Manhattanem, miastem wież i najpyszniejszych lodów w Europie. Jeśli kiedykolwiek znajdziecie się w pobliżu – będziecie wracać. To miasto urzeka na każdym kroku – architekturą, klimatem, swoją codziennością. I  chociaż dziś jest miejscem typowo turystycznym, nietrudno przymknąć oczy i wyobrazić sobie jak to dawniej bywało. Tym bardziej, że jeśli zboczymy z utartych dróg, dotrzemy do magicznych miejsc żywcem wyjętych z czasów średniowiecza. A jeśli zboczymy jeszcze bardziej, poza mury miasta, będziemy mogli rozkoszować się wyłącznie pięknem przyrody.

Włochy, Toskania, San GimignanoWłochy, Toskania

Volterra

Włochy, Toskania, Volterra, Toskania na zdjęciach

Volterra leży w niedalekiej odległości od San Gimignano. To miejscowość znana z wydobycia soli kamiennej i alabastru. Alabaster  w całej Toskanii występuje powszechnie, można go spotkać na fasadzie niemal każdej ważniejszej budowli w regionie. Na zdjęciu: ruiny rzymskiego teatru.

Arezzo

Włochy, Toskania, Arezzo, Toskania na zdjęciachWłochy, Toskania, Arezzo, Toskania na zdjęciach

Któż nie oglądał filmu „Życie jest piękne” Roberta Benigniego? Niektóre spośród scen zostały nakręcone właśnie w Arezzo. Na stronie internetowej miasta możecie  pobrać mapkę, aby móc podążać śladami scen z filmu (http://www.visitarezzo.com/arezzo-and-life-is-beautiful-of-benigni).

Florencja, Siena, Piza

Wiem, wiem … to najważniejsze miejscowości w Toskanii, a ja je traktuję po macoszemu. Wszystkie one wzbudziły mój absolutny zachwyt, ale o tym innym razem. Tymczasem – tylko zdjęcia:

Toskania, Włochy, Siena, Toskania na zdjęciachWłochy, Toskania, Siena, Toskania na zdjęciach

 

Toskania, Włochy, PizaWłochy, Toskania, SienaWłochy, Toskania, Piza, Florencja

Autor: Marta Herbergier