Kwiecień 20, 2016 Aktualności, Planowanie 1 komentarz

Artykułów i porad na temat tanich noclegów można znaleźć w sieci mnóstwo. Poniżej przedstawiam zestawienie dla poszukiwaczy niskobudżetowego spania w bardzo skondensowanej formie.

Porównywarki hoteli

Wyszukiwarki porównujące ceny hoteli na różnych stronach rezerwacyjnych. Bo, o dziwo, cena za dobę hotelową w tym samym hotelu i w tym samym terminie może się różnić w zależności od miejsca rezerwacji. Do najpopularniejszych porównywarek należą:

http://trivago.pl/

http://hotelscombined.pl/

http://hotels-scanner.com/

http://taniehotele.be/

Portale rezerwacji zakwaterowania on-line

To tacy pośrednicy pomiędzy hotelem a Wami. Zazwyczaj możliwe jest darmowe anulowanie rezerwacji, a stali klienci mogą uczestniczyć w programach lojalnościowych. Często okazuje się, że poprzez pośredników dokonamy rezerwacji taniej, niż w bezpośrednio w hotelu. Najpopularniejszym i największym pośrednikiem rezerwacji on-line jest booking.com.

http://booking.com/

http://hotels.com/

http://laterooms.com/

Prywatne mieszkania

Prywatne mieszkania wynajmowane przez właścicieli cieszą się coraz większą popularnością. Niejednokrotnie oferują bardzo wysokie standardy, są atrakcyjnie usytuowane, a wśród nich można znaleźć prawdziwe perełki (nocleg w zamku, w domku na drzewie czy na łódce). Kuszą programami partnerskimi i promocjami.

http://airbnb.com/

http://9flats.com/

http://homeaway.com/

Hostele, schroniska turystyczne

To opcja sporo tańsza, niż hotele, aczkolwiek o naprawdę dobrych warunkach można raczej jedynie pomarzyć. Wieloosobowe pokoje, wspólne łazienki i ascetyczny wystrój wnętrz –  jeśli to komuś nie przeszkadza, może zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.

http://nocowanie.pl/

http://hostelworld.com/

Akademiki i bursy

Te miejsca są naprawdę dobrym pomysłem, jeżeli w czasie przerwy wakacyjnej wybieramy się do jakiegoś większego miasta. Zazwyczaj w tym czasie akademiki i bursy umożliwiają nocowanie osobom „z zewnątrz” za naprawdę niewielkie pieniądze.

Kluby travelowe

Oferują pobyt w niższych cenach w określonym czasie dla ograniczonej liczby osób. Nie ma ty ryzyka, jak w przypadku zakupów grupowych, że oferta nie zostanie zrealizowana – wykupując ją, dokonujemy jednocześnie rezerwacji w hotelu czy pensjonacie.

https://travelist.pl/

http://voyageprive.com/

Couchsurfing

Couchsurfing to podobno noclegi dla odważnych. Wynika to z tego, że są one całkowicie bezpłatne – właściciel domu umożliwia nam spanie w nim za darmo w  naprawdę różnych warunkach. Niebezpieczeństwo wiąże się z tym, że tak naprawdę nigdy nie wiemy, kogo spotkamy na miejscu. Ale czy w ogóle wiemy, kogo spotkamy w podróży. Zdecydowanie dla osób otwartych i chętnych do zawierania nowych znajomości.

http://couchsurfing.org/

http://hospitalityclub.org/

http://globalfreeloaders.com/

Home swap, czyli zamiana domami

Zapewni Wam to podlane kwiatki w czasie Waszej nieobecności;)

http://homeforswap.com/

http://homeexchange.com/

http://homeforexchange.com/

Campingi

Nieco informacji o campingach napisałam już wcześniej tutaj. Campingi są szczególnie atrakcyjne cenowo przed sezonem,a  ich jakość polepsza się z każdym rokiem.

Jeżeli wybieracie się na camping na własną rękę, przydadzą się Wam te wyszukiwarki:

http://eurocampings.pl/

http://pl.camping.info/

Wśród touroperatorów należy wymienić m.in:

http://www.eurocamp.pl/

http://www.vacansolei.pl/

http://www.selectcamp.pl/

http://www.go4camp.com/

http://www.roancampingholidays.com/

Lokalne serwisy i punkty informacji turystycznej

Warto odwiedzać strony gmin, powiatów, lokalne portale turystyczne, na których możemy odnaleźć bazę noclegową regionu, w który się wybieramy. Będąc już na miejscu, informację na temat noclegów odnajdziemy w punktach informacji turystycznej (zazwyczaj w siedzibie gminy/miasta lub w centrum).

Powodzenia w wyszukiwaniu!

Autor: Marta Herbergier