Wakacyjne podróże to nie tylko hotele, kwatery czy pensjonaty. Mnóstwo osób wybiera się na wakacje na camping. Zapewne niejedno z Was zadaje sobie pytanie, co zabrać ze sobą pod namiot i tworzy kolejne, coraz dłuższe list. Jeżeli jedziecie z touroperatorem, w zasadzie nie musicie się specjalnie do takiego wyjazdu przygotowywać, bo wszystko macie na wyposażeniu (pisałam o tym tutaj). Ale co w przypadku, kiedy  wybieracie się pod namiot we własnym zakresie? Poniżej ściągawka, która ułatwi Wam przygotowania. Pamiętajcie jednak, że inaczej należy przygotować się „jadąc pod namiot” samochodem, inaczej, kiedy wieziemy go na bagażniku roweru, a jeszcze inaczej – kiedy zamierzamy go nieść na plecach. To zestawienie jest w szczególności dla tych, którzy wybierają się na wakacje samochodem. I to niemałym.

Co zabrać ze sobą pod namiot -

Co zabrać pod namiot – absolutny „must have”

Wyposażenie naszego namiotu dostosowujemy do tego, w ile osób będziemy z  niego korzystać. To oczywiste. Wśród rzeczy niezbędnych, poza namiotem oczywiście, z całą pewnością muszą znaleźć się śpiwory, karimata lub materac samopompujący. Wiele osób rezygnuje z poduszek zastępując je bluzą polarową włożoną w „opakowanie” śpiwora lub poszewkę. Nie wszyscy biorą ze sobą stolik z krzesełkami, bo zajmuje zbyt wiele miejsca w samochodzie. To wszystko kwestia indywidualna – poniżej zestawienie rzeczy, które przydadzą się, aby te kilka dni w namiocie udało się spędzić komfortowo.

 namiot, camping, co zabrać pod namiot, kuchenka turystyczna, śpiwór, karimata, koce, naczynia turystyczne,

Co zabrać pod namiot – akcesoria kuchenne

Kolejną kwestią jest przygotowywanie posiłków. Jeżeli zakładacie, że będziecie korzystać z barów i restauracji, wtedy Wasze wyposażenie naprawdę nie musi być wyjątkowo rozbudowane. Jeżeli natomiast planujecie samodzielne przygotowywanie posiłków, to potrzebujecie nieco więcej sprzętu. Pamiętajcie jednak, aby były to posiłki nieskomplikowane, nie wymagające dużo czasu, miejsca i akcesoriów. Najlepiej, aby były to proste potrawy jednogarnkowe, warto też zaopatrzyć się wcześniej w półprodukty.

namiot, camping, wakacje, co zabrać pod namiot, kuchenka turystyczna, śpiwór, naczynia turystyczne

A jeśli ktoś z Was szuka naprawdę kameralnych pól namiotowych w Polsce, ich zestawienie odnajdzie tutaj.

Autor: Marta Herbergier